Mgr. Jana Mynářová, psycholog a psychoterapeut
fotografie-top
fotografie-detail
fotografie-spodek

Kontakt: Dolní 433, Frenštát pod Radhošťem, tel.: +420 722 12 90 90, e-mail: macea@centrum.cz, icq a skype dle dohody

Psycholog nebo psychoterapeut, Brno

Psychologie, psychoterapie, psychotesty: Mgr. Jana Mynářová, psycholog a psychoterapeut - životopisy psychologů

Mgr. Jana Mynářová

Mgr. Jana Mynářová

Dovolte, abych o sobě napsala několik slov, jmenuji se Jana Mynářová (rozená Břusková) a vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Masarykově univerzitě v Brně. Během studia jsem absolvovala stáž na The St.Loye´s School of Occupational Therapy v Exeteru. Studium jsem ukončila státní závěrečnou zkouškou se specializací na klinickou psychologii.

Ke konci studia jsem vstoupila do tříapůlletého psychoterapeutického výcviku v satiterapii, který jsem dokončila v roce 2001. Satiterapie je humanisticky orientovaná psychoterapie vhodná pro každého člověka, který má zájem pracovat na osvobození se od problémů, které ho trápí. Kromě tohoto výcviku jsem absolvovala řadu krátkodobých kurzů se specializací na řešení manželských a rodinných problémů, psychodrama, práci s tělem a se sny.

V oblasti psychodiagnostických metod jsem dokončila výcvik v Rorschachově metodě u profesora Ženatého v Testcentru Praha. Jazykové znalosti anglického jazyka mohu prokázat všeobecnou státní zkouškou z AJ a testem TOEFL s výsledkem 90%.

V současnosti přednáším obecnou a vývojovou psychologii na Katedře pedagogické a školní psychologie na Ostravské univerzitě. Vzdělání si doplňuji postgraduálním studiem pedagogické psychologie na UP Olomouc.

Z mé dosavadní odborné praxe chci zmínit pozici psychologa v Poradně pro rodinu, manželství a dítě, kterou jsem vykonávala téměř 7 let. Zde jsem se zabývala psychoterapií dospělých, nejčastěji šlo o klienty s manželskými, rodinnými a osobními nesnázemi. Podílela jsem se na přípravě manželských párů, které usilují o získání dítěte do adopce nebo pěstounské péče. Setkání a práce s lidmi čelícími těmto problémům mi plně vyhovuje, proto na ni chci navázat i ve své soukromé praxi.

V minulosti jsem jako předsedkyně 6 let vedla občanského sdružení Atelier satiterapie, které se zabývá vedením dalšího vzdělávání pro pracovníky z pomáhajících profesí, a také pracovala s žadateli o azyl v ČR v pobytových střediscích Zastávka u Brna a Zbýšov. Díky svým znalostem anglického a ruského jazyka na komunikační úrovni jsem schopná nabídnout psychologické konzultace i v těchto jazycích.

Kromě osobního kontaktu s lidmi se dlouhodobě zabývám internetovým poradenstvím, vedla jsem poradnu pro VŠ studenty na serveru Academica.cz. Publikuji populárně - odborné články na internetu i v časopisech - Psychologie Dnes, Instinkt, Pulz, Harper's Bazaar, Moderní byt. Pokud mne osloví média, vyjadřuji se k aktuálním otázkám, např. v České televizi, Českém rozhlase, v rádiu Impulz, Lidových novinách a v MF Dnes.

Těším se na spolupráci i s Vámi,

podpis